середа, 23 січня 2019 р.

УКРАЇНСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 Р.Р. ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ


Українська революція 1917-1921 року є історичним надбанням нації.   
 Події  визвольної боротьби, метою яких   було  політичне самовизначення українського народу у формі  поновлення й захисту державності -   безперечно є однією   з  найтрагічніших сторінок історії України. Українська  революція 1917-1921 років   продемонструвала волю   українського народу до незалежності та демократичного розвитку. 
 23 січня в бібліотеці відбувся день бібліографії "Українська революція 1917-1921 років : сучасний вимір"
                                            План проведення 
1. Виставка - історія "Українська революція : події, факти, коментарі"
                                                                                  9.30
2. Огляд літератури "Українська революція 1917-1921 р.р. крізь призму історії"
                                                                                  10.00
3. Хронометр пам'яті "Українська ідея : постаті на тлі революції 1917-1921 р.р."
                                                                                  11.30
4. Вебліографічний список "Гортаючи сторінки історії: Українська революція"
                                                                                   13.00
5. Презентація книги Литвин, Микола РомановичПроект "Україна". Галичина в Українській революції 1917-1921 рр. / Микола Литвин. – Харків: Фоліо, 2015. – 379 с.
                                                                                   15.30

вівторок, 22 січня 2019 р.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

   22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 99 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської  Народної  Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
   Для шанувальників історії України в читальному залі експонується патріотична книжкова виставка «І обнялися береги одного вічного народу».

неділя, 6 січня 2019 р.

РІЗДВЯНИХ СВЯТ ЧАРІВНІ МИТІ

 З дається, немає світлішого свята, ніж Різдво, коли дім наповнюється пахощами ялинки, світлом мерехтливих вогнів і очікуванням справжнього дива. І не так суттєво, коли його святкуєш – 25 грудня чи 7 січня, бо головне – це світлі почуття, які сповнюють тебе в цей час, і віра в добро. 
  На святкову гостину «Різдвяних свят чарівні миті» 6 січня завітали найактивніші користувачі, наші друзі.   Захід почався  вітальним словом бібліотекарів, розповіддю про християнську історію свята в Україні, історію святкування Різдва в інших країнах Європи. Досвідчені господині ділилися своїми рецептами приготування найголовнішої різдвяної страви - куті.
  Співаючи колядки всі зрозуміли, що Різдво це не лише ялинка, паляниця, п’ятачок чи гривеник, а це народження в людях добра, любові до ближнього,надії на мир та спасіння.    Чаруюча святкова атмосфера затишку і тепла панувала в стінах бібліотеки. Завершилися посиденьки чаюванням з печивом та цукеркам.

четвер, 3 січня 2019 р.

12 СТРАВ НА СВЯТВЕЧІР

   До куті на пісну вечерю обов'язково готують узвар із сухофруктів. На столі, за традицією, має бути 12 пісних страв на честь 12 апостолів. Окрім куті, на Святвечір готують пісний борщ, голубці з пшоном, салат із квашеної чи свіжої капусти, тушкують капусту з грибами, варять картоплю або кашу, квасолю, ліплять вареники з капустою, грибами, картоплею, вишнею, маком та грушками, готують грибну й рибну юшку, смажать гриби з цибулею.