пʼятниця, 22 травня 2020 р.

КОСТЬ ОВЕРЧЕНКО - МАЙСТЕР ПОЕТИЧНОГО СЛОВА

 
 22 травня цього року минає 100 років із дня народження нашого земляка Костя Оверченка. Цікава й непроста доля випала українському поету й перекладачу Костеві Оверченку. На його очах були революції, голодомор, війни, затоплення рідного Новогеоргіївська внаслідок будівництва Кременчуцької ГЕС, одвічна боротьба за державність, розпад СРСР, здобуття незалежності та чимало інших як драматичних, так і доленосних подій ХХ віку… Майже все своє життя поет прожив у Латвії, однак писав про Україну, перекладав українською, намагався якомога частіше приїздити на Батьківщину і мріяв, що стареньке обійстя в районі Нового міста у Світловодську колись прихистить його. Три роки не дожив Кость Оверченко до свого сторіччя. Однак творчою спадщиною митця опікуються його земляки, і тому за час, що ми без нього, світ побачило дві поетичні збірки творів для дітей. 
 
До уваги користувачів бібліотекарі підготували віртуальну  виставку  до річниці з дня народження К. Оверченка "Я родом звідти, де Дніпро тече..." . Запрошуємо ознайомить з поетичним словом нашого земляка , яке бентежить душу, хвилює, збагачує духовно. Доторкніться до поетичного слова і Ви відчуєте неперевершену насолоду!






Поетичні збірки "Білі гуси налетіли"  та "Ми ходили по гриби"  вийшли друком вже після смерті поета.


середа, 20 травня 2020 р.

КНИГА-ЮВІЛЯР 2020

У 2020 році виповнюється 150 років з часу видання роману "20 000 льє під водою" Жуля Верна (1870)!
Захоплююча історія професора П'єра Аронакса і його друзів, які волею випадку опинилися на підводному човні «Наутілус» таємничого капітана Немо.
Протягом семи місяців герої переживають незвичайні пригоди майже у всіх океанах земної кулі.



понеділок, 18 травня 2020 р.

КРИМ. ДЕПОРТАЦІЯ

18 травня виповнюється 76 років від часу депортації радянським режимом кримських татар з їх історичної батьківщини - Криму. В цей день відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. Переселенню піддалися і люди похилого віку, і жінки, і діти, і цілі родини, понад 1/4 мільйона людей. Це жахливий злочин у часи сталінського режиму, війни та радянської влади. Вже у 1967-му році, при тій же самій радянській владі, указом президії Верховної Ради СРСР ці дії були визнані необгрунтованими. Пізніше, в 1989-му році, Верховною Радою СРСР депортація була нарешті засуджена, визнана незаконною і оголошена злочинною. Кримські татари отримали реальну можливість відновити порушене право на свою споконвічну територію. 12 листопада 2015 року Верховна рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримських татар і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Пам'ятаємо...

середа, 13 травня 2020 р.

МАНДРУЄМО ЄВРОПОЮ




   До Дня Європи, який в Україні відзначається на державному рівні третьої суботи травня і  нагадує усім нам про стратегічний курс країни на європейську інтеграцію, працівники бібліотеки пропонують здійснити неймовірно захопливу  віртуальну подорож "Мандруємо Європою".
   

понеділок, 11 травня 2020 р.

"РОМЕО І ДЖУЛЬЄТТА" - КНИГА-ЮВІЛЯР 2020

 
425 років пройшло з часу публікації трагедії «Ромео і Джульєтта» класика світової літератури Вільяма Шекспіра. В основу сюжету покладено стародавню легенду про юних закоханих, яка не втрачає своєї актуальності ось уже декілька століть. Любов піднімає Ромео і Джульєтту над безглуздим ворогуванням, що дісталося їм у спадок, облагороджує їх, змінює їхні душі і врешті мирить дві родини. Але фінал п’єси трагічний. Ворожнеча і прикрий збіг обставин призводять до смерті закоханих. Ця смерть — гострий виклик родинам, суспільству, яке за ненавистю і розбратом не здатне побачити велич любові.




понеділок, 4 травня 2020 р.

НА ПАМ'ЯТЬ НЕ ПОКЛАДЕНО ТАБУ

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, 16,5 тис. промислових підприємств, 18 тис. лікувальних установ, 33 тис. шкіл, технікумів, вузів і науково-дослідних інститутів, 19 тис. бібліотек, понад 30 тис. колгоспів, радгоспів. Десять мільйонів чоловік залишилися без даху над головою. Проте найстрашнішими були людські втрати, які, за підрахунками дослідників, в Україні становили 8-10 млн. чоловік (військові — 3-4 млн., цивільні – понад 5 млн).