четвер, 27 лютого 2014 р.

ВІДКРИЙ, О РІДНА МОЯ МОВО, СВОЇ СКАРБНИЦІ ЗОЛОТІ


...Мова -це дар природи. І в кожного народу вона своя. Наш народ створював мову віками.  Наш земляк, відомий педагог Василь Сухомлинський писав: "Мова - це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова - багатий світ, розвинуте почуття краси слова -  велика моральна культура. Убогість слова - це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості"
   Кожен народ гордий  з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні.Без мови ми - ніхто, а маючи мову - ми нація, горда і незалежна.
                                                                                                                                                        
                                             Любіть свою мову й ніколи
                                             Її не забудьте в житті.
                                             А хто свою мову забуде,
                                             Той серце забуде своє!
    21 лютого ми святкуємо Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви — день, який відзначають щороку, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКООскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
 Любов українського народу до своєї мови знайшла відображення у  казках, загадках, приказках та прислів'ях .
  І запрошені на свято рідної мови школярі Ревівського мікрорайону відправилися в подорож  зупинками"Казкова". "Загадкова" та "Історична".

 На зупинці "Мовні перлини" діти з слів складали прислів'я, а на "Мовних спотиканочках" змагалися у швидкому промовлянні скоромовок.
              
  Капітани команд не підвели своїх друзів на зупинці "Далі - далі". Команду переможців вітали гучними оплесками, а бібліотекарі побажали дітям:
                                       
                                                           ...вивчайте  рідну мову
                                                          Вже тепер з маленьких літ,
                                                          Українське наше слово
                                                          Хай звучить на цілий світ!
                                                          Хай лунає мова в світі
                                                          Повна сили і тепла,
                                                          Не цурайтесь мови, діти,
                                                          Не замутьте джерельце! 

четвер, 20 лютого 2014 р.

ЕЛЕКТРОННЕ УРЯДУВАННЯ

         Працівники бібліотеки продовжили реалізовувати проект "Школа електронного громадянина " за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми "Бібліоміст".  19 лютого в приміщенні книгозбірні відбувся черговий тренінг, тема якого “Електронне урядування”, який проведено для дорослої категорії мікрорайону. Координатор проекту Шмакова Ніна Анатолівна ознайомила учасників із законодавчими аспектами електронного урядування, наявними в Україні елементами електронної демократії, можливостями отримання адміністративних та бізнесових послуг в електронному вигляді.  Присутні з великою цікавістю не тільки мали змогу прослухати зовсім нову і в той же час неймовірно важливу для них інформацію, але й переглянули електронну презентацію "Школа електронного громадянина" та відеоролики за даною темою. 
   За допомогою існуючих Internet-ресурсів та детальної консультації співробітників бібліотек відтепер кожен бажаючий зможе: подати запит чи скаргу в будь який орган державної влади, замовити квиток в будь-яке місце земної кулі, самостійно розрахувати пенсії і виплати на випадок безробіття, записатися на прийом   до лікаря в поліклкніці, заплатити комунальні послуги та отримати безліч інших послуг.









неділя, 16 лютого 2014 р.

ВЕЛИКИЙ СИН ВЕЛИКОГО НАРОДУ

                                                                          Шевченко – нескорений.
                                                                          Шевченко – безжальний.
                                                                          Шевченко – велемудрий.
                                                                             Шевченко – милосердний.
                                                                     Шевченко – самотній.
                                                                   Шевченко – вільний.

Тарас Шевченко є символом народної волі та високих моральних устоїв, людина, яка жила в непростий час і зробила вагомий внесок у розвиток української мови та нашої культури в ціломуВ рамках року Тараса Шевченка в Україні та з нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря в бібліотеці Ревівського мікрорайону  організовано та презентовано книжкову виставку "Великий син великого народу", а також дитячі малюнки присвячені творчості геніального поета "Твори Шевченка очима дітей". Цікавих робіт було чимало, адже в кожну з них вкладена частинка дитячої душі, пронизана шевченківським словом та глибиною його змісту. Діти через власний малюнок проявили креативність та уяву, відчули та глибше пізнали красу поезії Великого Кобзаря. 
    Поряд з дитячими малюнками на виставці  представлені картини з портретами Тараса виконані місцевим художником Станіславом Харитоновичем Різановим.  Станіслав Харитонович в минулому вчитель географії, але скільки себе пам'ятає завжди любив малювати. До Шевченківських днів він подарував бібліотеці картини - портрети великого митця написані маслом, в техніці "суха кисть" та картини крапковою технікою, які  виконані маркером. 
 Виставка буде діяти до кінця березня. Ласкаво просимо всіх поціновувачів творчості Тараса  Григоровича Шевченка завітати до бібліотеки та ще раз поринути у неймовірний світ генія українського народу.