понеділок, 24 листопада 2014 р.

ГОЛОДОМОР: ОЧИМА БОЛЮ І ВУСТАМИ ГНІВУ

            
         
                           
                                              





















 На початку ХХ століття Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій не лише у вітчизняній, але й у світовій історії – голодомор. 
   Голодомор став національною трагедією. Тільки протягом 1932-1933 роках загинула п’ята частина сільського населення України. Ця трагедія відібрала життя, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів наших співвітчизників. Її згубні демографічні, історико-культурні та соціально-економічні наслідки ми відчуваємо й понині.
    По всій Україні в кожну четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Відзначається, щоб зберегти історичну пам’ять поколінь, без чого не можна відчувати себе єдиним народом.
  23  листопада в бібліотеці філії №7 проведений історичний урок «Голодомор: очима болю і вустами гніву», присвячений річниці трагічних подій голодомору. 
 Присутнім продемонстрували відео  фільм про голод на Україні.  




  Бібліотекар розповіла про невідомі факти цих сумних подій 1932-33 років на Україні та на Кіровоградщині. 


      
Проведено бібліографічний огляд біля книжкової виставки . 

      Запалено свічку в пам′ять про невинно загублені людські жертви.
                                                   

четвер, 20 листопада 2014 р.

УКРАЇНА - ЦЕ ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ





   Президент підписав укази про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи, 22 січня – Дня Соборності України.
    Він підкреслив - "Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи."
    20 листопада в бібліотеці  філії №7 було проведено годину спілкування -"Україна - це територія гідності і свободи"- для учнів першого класу ЗОШ №9.  


Ці діти - майбутнє нашої держави, їм захищати Вітчизну, шанувати державні символи, боронити кордони рідної землі. Їм є з кого брати  приклад в наш час - це герої "Небесної сотні". 

   Переглянувшии відео про героїв,  які загинули під час акції протесту на Євромайдані.










 





  А  сотню вже зустріли небеса 
       Летіли легко, хоч Майдан ридав...
  І з кров'ю перемішана сльоза...
   А батько сина ще не відпускав.
      Й заплакав Бог, побачивши загін:
               Спереду - сотник, молодий, вродливий
  І юний хлопчик в касці голубій,
 І вчитель літній сивий-сивий...
І рани їхні вже їм не болять...
               Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло...
   Як крила ангела, злітаючи назад,
    Небесна сотня в вирій полетіла...
та  прослухавши вірш Людмили Максимлюк розуміють , що всі повинні робити все від нас залежне, щоб ті смерті не були марними.
  Майдан став символом боротьби, символом утведження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі і за  це заплачено страшну ціну: своє життя відали найкращі.          
       

 Далі діти на карті України наліпками позначали, де проживають їх рідні, друзі та знайомі. І всі побачили, як замайоріла карта - рідні живуть в Львові та Харкові, в Полтаві  та Луганську, Євпаторії, Донецьку , Миколаєві, Луцьку та Одесі... Після анексії Криму та подій на сході України  сотні сімей, зіткнувшись  їз труднощами, змушені були покинути домівки, їх прийняли родини з Прикарпаття, Волині, Київщинии, Черкащини. 




           
     Україна це великий дім.
 І маленькі "козачата"побудували"будинок, великий, просторий, щоб було  достатньо місця ВСІМ.
Для будинка діти "наробили" цеглинок, розмалювали  в різні кольори та написали на них побажання нашій країні






   













Потім грали в ігри: "Добери слова", "З'єднайте прислів'я",  відповідали на запитання вікторини "Символи України".
   А на останок стоячи, поклавши руку на серце всі присутні співали гімн України.























СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

  





вівторок, 11 листопада 2014 р.

КОРОБКА СІРНИКІВ МАЛА, А НАРОБИТИ МОЖЕ ЗЛА


   Важко уявити собі життя людини без вогню. Але коли він потрапляє в невмілі руки, то може стати грізним ворогом. Пожежі знищують будинки і заводи, лани і ліси. Під час пожеж гинуть люди. Щоб, цього не сталося треба знати  і виконувати правила пожежної безпеки. Велике значення мають заходи  з попередження пожеж з  дітьми молодшого шкільного віку. Їхні ігри з вогнем - одна з основних  причин виникнення пожеж, жертвами яких  вони часто і стають.
   11жовтня бібліотекарі Ревівського мікрорайону   провели урок безпеки «Коробка сірників мала, а наробити може зла» з учнями 2-го класу ЗОШ №9 класовод В.М Шикер.




   










  
   
   
   Діти мали змогу почути цікаву розповідь про те, що вогонь - це ворог чи друг,  вогонь - це добро чи зло. Одні  стверджу-вали, що зло та ворог - бо коли починається пожар - вогонь знищує  все на своєму шляху. А друга половина казала, що вогонь - це друг та добро - бо дає тепло, світло та за його допомогою ми готуємо смачну їжу. То який він - ВОГОНЬВід нас залежить, яким він буде: добрим чи злим.

    Помирив дітей  педагогічний працівник курсів цивільного захисту  м.Світловодська  Віталій Олексійович Матяр, він нагадав дітям  правила пожежної безпеки, розповів про причини та наслідки виникнення пожежі, ознайомив з принципами дії вогнегасника. 


















 
   Діти переглянули відео про те, як всього  за 6 хвилин кімната перетворилася з красивого помешкання на чорний,обгорілий каркас. 













   
   Під кінець зустрічі діти відтворили в своїх малюнках ті причини внаслідок яких і виникають пожежі.








   Бібліотекарі  впевнені, що після цієї зустрічі кожен учень для себе зробив висновок, вогонь стає ворогом, якщо з ним поводитись необережно. Пожежі легше запобігати, ніж її гасити.