середа, 21 лютого 2018 р.

РІДНА МОВА - СЕРЦЯ МОГО ПОДИХ


Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.
    З нагоди відзначення Міжнародного Дня рідної мови 21 лютого  до бібліотеки  завітали  учні 9-го класу ЗОШ №9  разом з вчителем української мови та літератури Винник І. Л. і бібліотекарем шкільної бібліотеки Троян О. Ю.  на мовний калейдоскоп «Рідна мова - серця мого подих» .
  Під час заходу присутні  поринули у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчули її багатство, мелодійність, красу. Діти з гордістю читали вірші класиків української літератури, скоромовки, прислів’я про мову. Розширили і поглибили свої знання про мову, прийнявши активну участь у мовних іграх «Хто швидше» , «Мовна плутанина», «Кмітливі мовознавці», «Добери словечко», «Як ми знаємо рідну мову» .                     
   Увагу учнів було звернено на те, що І.Котляревський, Т.Шевченко були основоположниками нової української літературної мови, українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Багато чудових слів було сказано про мову, про любов до неї, про неї, про її значущість ,  важливість та безсмертя. А учасники заходу,- користувачі нашої бібліотеки , запалили ще один вогник любові до рідної мови у своєму серці.
     Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Немає коментарів:

Дописати коментар