четвер, 23 квітня 2020 р.

ПРОПУСТИ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ СЕРЦЕ

26 квітня 1986 року…
Ця дата надовго залишиться в пам’яті людства. Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою віхою відліку в історії атомної енергетики, показала, наскільки небезпечна позбавлена контролю сила атома і як неймовірно важко вгамувати її.  
Чорнобиль…
Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив понад три з половиною мільйона людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю.
  Он-лайн презентація книги "Пропусти Чорнобиль крізь серце"


Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце : фотокнига / М.Загреба. – К. : Спалах, 2002. – 119 с.

 Ця фотокнига – данина пам’яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедиції Мінчорнобиля  України Михайла Загреби.
Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов’ян.
Правдиву, емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії – адже автор відомий як талановитий фотожурналіст.                     

Видання становить великий інтерес і призначене для широкого читацького кола.
Тож всіх, кого зацікавила фотокнига,після закінчення карантинних обмежень запрошуємо до бібліотеки на гостину. Наша адреса: Захисників України,1

середа, 15 квітня 2020 р.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

 Одна з наймасштабніших реформ – реформа децентралізації триває в Україні з 2014 року. В результаті її реалізації було створено понад 800 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які охопили третину території України. Новостворені громади отримали більше фінансових ресурсів, прямі відносини з Державним бюджетом, та, одночасно, ширші повноваження та обов’язки.
Для чого?
Реформа децентралізації передбачає передачу повноважень, фінансів на їх реалізацію та відповідальності за їх виконання від центральної влади органам місцевого самоврядування (ОМС), тобто тому керівництву (місцевим радам та їх головам), яке жителі територіальних громад самі собі виберуть. Вихідним пунктом реформи є усвідомлення, що на місцях краще орієнтуються в локальних проблемах і ефективніше можуть використати кошти на їх вирішення.
Мета децентралізації – наблизити владу до мешканців, а мешканців – до влади для підвищення доступності та якості освітніх, медичних, культурних, адміністративних, комунальних і соціальних послуг, які отримують ті самі мешканці громад.
Більш детально Ви можете ознайомитися за посиланням 

понеділок, 13 квітня 2020 р.

"ҐУДЗИК" ІРЕН РОЗДОБУДЬКО

 15 років тому було опубліковано роман «Ґудзик» відомої української письменниці Ірен Роздобудько. Відразу ж книга отримала першу премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
  Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком…
Читайте! Це чи не єдина звичка, яка дійсно не шкодить вашому здоров'ю!

ЮВІЛЕЙ КНИГИ

четвер, 2 квітня 2020 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги. Це свято встановлено з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Дитяча книга відіграє важливу роль у вихованні духовного та інтелектуального рівня нового покоління людства. Датою свята обрано день народження Г.К.Андерсена, великого неперевершеного короля казок, який став одним з найулюбленіших казкарів дітей багатьох поколінь. Сам Г.К.Андерсен казав: "Казка - це те золото, що виблискує вогником в очах дітей". Сьогодні важко уявити, що колись у світі не було книжок для дітей. Витоки дитячої книги входять до епохи, коли в Англії з'явився друкарський верстат і У.Кікстон випустив у 1477р. першу книгу англійською мовою. Серед його числених видань, які, напевно, захоплювали дітей, були байки Езопа і забавний "Роман про Лиса". У 1658р. відомий чеський педагог Ян Каменський опублікував першу книгу з картинками для дітей "Світ чуттєвих речей у картинках" - підручник латинською мовою з гравюрами. А у 1697р. з'явилася перша збірка казок Ш.Перро "Казки моєї матінки Гуски".

Найкращі дитячі книжки:
Найкращі твори української дитячої літератури:
  •  Всеволод Нестайко – «Тореадори з Васюківки»;
  • Наталя Забіла – «Ясоччина книжка», «Про малят і про звірят»;
  •  Марія Познанська – «Про чудо-ліс, що на полі зріс», «Любій малечі про цікаві речі»;
  •  Микола Трублаїні – «Крила рожевої чайки», «Лахтак», «Шхуна «Колумб», «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку»;
  •  Анатолій Костецький – «Мінімакс – кишеньковий дракон, або День без батьків»;
  •  Оксана Іваненко – «Лісові казки»;
  •  Олександр Дерманський – «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або Таємниця Смарагдової Книги»;
  • Марина та Сергій Дяченки – «Пригоди Марійки Михайлової», «Габріель і сталевий лісоруб»;
  •  Леся Вороніна – «Таємне товариство боягузів»;
  •  Ніна Воскресенська – «Легенда про Бовдура Великого», «Дивовижні пригоди Наталки в країні часу»;
  •  Марина Павленко – «Лісовичок повертається».

Дорогі наші читайлики! Часу не гайте, книжечки читайте! 
Закінчиться карантин і бібліотека  знову відкриє свої двері для кожного любителя подорожей, казок і пригод!

середа, 1 квітня 2020 р.

1 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЇСТІВНОЇ КНИГИ

Деякі книги потрібно спробувати, інші проковтнути, а треті - розжувати і перетравити», - сказав якось сер Френсіс Бекон. Схоже, деякі люди сприйняли його слова буквально і почали практикувати це регулярно. Точніше, раз на рік.
Міжнародний фестиваль їстівної книги, також відомий як День їстівної книги, - це щорічний захід, який проводиться 1 квітня або в найближчі до цієї дати дні в різних країнах світу. І це не першоквітневий жарт, а дуже важлива подія. Вона об’єднує видавців, письменників, ілюстраторів, бібліотекарів і всіх бажаючих любителів книг, які збираються, щоб оцінити їх ... «поживну цінність». Учасники створюють «їстівні книги», які виставляють, фотографують, обговорюють, а потім - з’їдають в той же день.
Бібліотеки та книгарні часто відзначають цю подію, проводячи конкурси їстівних книжок. Зазвичай для таких конкурсів існує два загальних правила: експонати повинні бути їстівними і повинні мати якесь відношення до книг. Вони можуть візуально нагадувати книгу, або щось розповідати про історію книги, або ж, якщо не вистачило фантазії на більше, просто містити текст.