четвер, 9 жовтня 2014 р.

ПОДОЛАННЯ ДИТЯЧОЇ БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ: МІЖНАРОДНА ТА ВІТЧИЗНЯНА ПРАКТИКА

"ЯКЩО ТВОЇ ПЛАНИ РОЗРАХОВАНІ НА РІК  - СІЙ ЖИТО,
ЯКЩО НА  ДЕСЯТИРІЧЧЯ - САДЖАЙ ДЕРЕВА,
ЯКЩО НА ВІКИ - ВИХОВУЙ ДІТЕЙ"
(народна мудрість) 


   Практично з моменту виникнення і до нині проблематика, повязана з поведінкою неповнолітніх, була і лишається пріоритетним напрямом досліджень українських і зарубіжних психологів, юристів та соціологів. Безпритульними прийнято називати  дітей, які були покинуті батьками,  які самі залишили сім'ю чи дитячі  заклади, в яких перебували і не мають певного місця проживання. За даними Інтернет - видань кількість бузпритульних дітей коливається від одного до двох мільйонів, а всього в Україні проживає близько 10 мільйонів дітей. Безпритульні діти - це переважно особи до 14 років і більшу частина з них - хлопці. "Самостійно" діти йдуть з дому, починаючи з 6 - 7 років  
  9 жовтня  в  бібліотеку філію № 7 були запрошені учні 
8 класу  ЗОШ №9 для обговорення проблеми безпритульності в Україні. На зустріч з підлітками було запрошенао представника управління юстиції Горобець Галину Олександрівну.


   зростання дитячої злочинності та бандитизму, зростан-ня алкоголізму та наркоманії, проституції, занепаду моралі, зростання інфекційної захворюванності та  негараздів в суспільстві.
     Діти позбавлені шкільного навчання, вони відстають в розумово-освітньому розвитку, а в майбутньому підлітки не можуть розраховувати на успішну кар'єру чи просто хорошу роботу через брак освіти чи її повну відсутність.Переглянувши відео- ролик "Безпритульні діти",  присутні побачили, як важко "дітям вулиці", і задалися запитанням: "Як боротися з цією бідою? Що робиться в Україні? "


Самі ж і відшукали відповідь заглянувши в Інтернет 
"За даними Міністерства у справах сім’ї, 
молоді та спорту України на 2013 році 
мережа соціального захисту дітей складала: 
притулки для дітей – 94, центрів соціально-
психологічної реабілітації дітей – 30, притул-
ків та центрів, які функціонують на благодійні кошти – 69.
Протягом 2013 року з притулків було влаштовано в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу 468 дітей, і ще 519дітей - під опіку."

      Кіровоградська область за розвитком сімейних 
дитячих будинків сімейного типу посідає 
третє місце у державі - після Дніпропетровської та 
Київської областей. Це 38 будинків сімейного 
типу та 215 прийомних сімей, де виховується 615 дітей.
Давайте будемо пам'ятати - чужих дітей не буває.
Будьмо уважними та милосердними.
Немає коментарів:

Дописати коментар