четвер, 26 квітня 2018 р.

ЗУПИНІМОСЬ - ОСТАННІЙ Є ШАНС. ЦЯ ПЛАНЕТА НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ НАС


 Чорнобильська трагедія... Ось уже 32 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 32 роки минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.   Саме у квітні 1986 р. у різні мови світу увійшло українське слово “Чорнобиль”. Для всього людства воно стало синонімом страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди.
   26 квітня до бібліотеки  завітали учні 4 класу ЗОШ №9 разом з класним керівником Ненько Світланою Іванівною та завучем по виховній  роботі  Ситник Аллою  Георгіївною на екоурок «Зупинімось-останній є шанс. Ця планета не тільки для нас». Під час заходу  бібліотекар Чолій Світлана Григорівна розповіла  екологічну ситуацію в Україні та про ніч катастрофи на ЧАЕС, героїчні вчинки пожежників, про зону відчуження та людей котрі там мешкають, про те, що в межах чорнобильської зони мешкає близько 400 видів тварин, риб і птахів. Приблизно 60 з них - рідкісні види, занесені до Червоної книги України та європейських охоронних списків про те,  що чорнобильська катастрофа породила нескінченну кількість екологічних проблем, для вирішення яких потрібно десятки, якщо не сотні років.
  З великою цікавістю учасники заходу переглянули відео – презентацію «Екологія після катастрофи» та  «Чорнобиль- важкий, болісний урок».  Тематичну поезію підготували та  продекламували Кравченко Каріна, Руденко  Стефанія, Киприк Ярослав.
 Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони.









вівторок, 10 квітня 2018 р.

В СВІТІ БІБЛІОТЕЧНИХ КАТАЛОГІВ


  В кожній бібліотеці є багато книг: казки, пригодницькі та історичні видання, література для мами і тата та інші. Та жодний бібліотекар , який би він не був геніальний, не може тримати в своїй пам’яті увесь фонд бібліотеки. Тому на допомогу читачам та бібліотекарям приходить каталог. Що ж таке бібліотечний каталог та як ним користуватись – про це дізнались наші юні гості – учні 4 класу ЗОШ № 9 під час бібліотечного уроку «Алфавітний та систематичний каталоги».
 Учасники заходу ознайомилися з бібліотекою, її книжковими фондом, принципами розміщення книжок на полицях, а також довідалися про головне призначення алфавітного та систематичного каталогів, їх зовнішнє та внутрішнє оформлення, принцип розстановки  карток і правила правильного користування каталогами.  З великою відповідальністю поставилися школярі до практичних завдань, а саме звертали  увагу на розстановку книг у фонді, за допомогою алфавітного каталогу знаходили  назву улюбленого автора, підбирали книги за певною галуззю знань.
   В ході уроку діти навчилися самостійно орієнтуватися в безмежному книжковому просторі, користуватись каталогами бібліотеки. На завершення  заходу  школярі  переглянули незвичайну «Казку про каталоги».









понеділок, 2 квітня 2018 р.

КРАЩИЙ ЧИТАЧ - 2018 РОКУ

   29 березня  дитяча бібліотека-філія №8  запросила всіх любителів книги і читання на щорічний конкурс  "Книгоманія", де цього року змагалися найактивніші і найзавзятіші читачі – учні 6-7 класів за престижний титул найкращого читача – 2018 року. На книжкове свято зібралися ті, хто любить книгу, багато читає і може презентувати свою улюблену книжку ровесникам.    
   Позмагатися за титул "Кращого читача - 2018" взялася  і учениця  7-го класу ЗОШ №9 - Воропаєва Ірина.  І хоча перемога дісталася іншим  любителям книги, але залишились приємні, гарні враження від спілкування та знайомства.

                                                                  






     Бажаємо всім учасникам конкурсу, переможцям успіхів у навчанні. Нехай  книга стане вам гарним і добрим супутником на все ваше життя!