четвер, 21 лютого 2019 р.

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ У БІБЛІОТЕЦІ

  21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, до  бібліотеки завітали учні 8-го класу ЗОШ №9 на мовний калейдоскоп «Мово моя люба, мово українська, скільки в тобі рідного, близького», щоб ознайомитися з мовними традиціями, що сягають сивої давнини, та дізнатися про довгий і тернистий шлях розвитку української мови. Ведуча заходу розповіла дітям про історію виникнення свята. Воно відносно молоде — до календарів усього світу увійшло тільки у 2000 році, а в Україні почало писати свою історію з 2002 року і відзначається щорічно 21 лютого.
 Учасники заходу  взяли участь у  пізнавальних завданнях «Кмітливі мовознавці», «Антисуржик», «Мови нашої слова, наче музика луна», «Добери словечко». Відповідаючи на питання вікторини «Подорож океаном рідної мови» учні продемонстрували гарні знання рідної мови, а також вправно впоралися із завданнями, читаючи скоромовки. Присутні були запрошені до перегляду літератури  «Мов джерельна вода, рідна мова моя», під час якого юні користувачі ознайомилися з новими книгами сучасних українських дитячих письменників та творами місцевих авторів.
   Відзначення Міжнародного дня рідної мови було спрямовано на забезпечення школярів інформацією про шлях становлення української мови, прищеплення і розвиток почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб.













середа, 20 лютого 2019 р.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".
 У бібліотеці пройшла  патріотична хвилина "На варті наших душ Небесна Сотня", під час якої бібліотекар нагадала, що минає ось уже п'ята річниця від тих трагічних подій на Майдані, коли відійшли у вічність найкращі люди України, люди високого духу. Україна оплакує своїх героїв, матері оплакують синів і дочок, діти – батьків. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Дуже уважно, із сумом і болем присутні подивилися мультимедійну презентацію "Наша ціль – людське щастя і воля", відеоролик "Пам’яті Небесної Сотні".
 Крім цього, до заходу було організовано виставку-пам'ять "Нескорені, чиї душі на небесах …". Захід пройшов в атмосфері патріотизму та болю за тими, хто не вагаючись, ціною власного життя заплатив за право жити у вільній, демократичній, правовій державі. Почуте і побачене під час зустрічі викликало щирі почуття в учасників. Захід завершився хвилиною мовчання.



 

вівторок, 19 лютого 2019 р.

ДАЛЕКА І ЗАГАДКОВА КРАЇНА КИТАЙ

  В 2019 році Україна та Китай відзначатимуть  25 років встановлення дипломатичних відносин. Країна Східної Азії зробила величезний внесок у розвиток світового мистецтва, науки та культури. Вона одна з найбільших країн-інвесторів світу. Тому 2019 рік Китаю – зрозумілий і символічний жест України.

  19 січня в бібліотеці пройшов день інформації "Далека і загадкова країна Китай"

  План проведення
 
1. Виставка-мандри "Сьогодення Китаю через призму книги та фотографії"
                                                              9.30
2. Бесіда "Цікаві факти про Китай"
                                                            10.00
3. Web-вояж "Китай: дивовижна країна чи цілий світ"
                                                            11.00
4. Віртуальна подорож "Піднебесна, що вражає"
                                                           13.00
5.   Слайд розповідь "Китайська  церемонія чаювання крок за кроком"
                                                                                    15.30

понеділок, 18 лютого 2019 р.

ПРО ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ ГОВОРИЛИ У БІБЛІОТЕЦІ


   Сучасна молодь вступає в життя не тільки в період бурхливого розвитку науки й техніки, а й у період негативного впливу на здоров`я низки чинників. Перше місце серед них посідає тютюнопаління, шкідлива дія якого відчувається не відразу, а поступово. Паління та його вплив на організм стали сьогодні медичною та соціальною проблемою.
  18 лютого  до бібліотеки завітали учні 9-го класу ЗОШ №9 разом з класним керівником Криворот Наталією Василівною на  пізнавальний відео лекторій «Нікотин : ціна ілюзій». Головна мета заходу - формування у підлітків правильного уявлення про здоровий спосіб життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих і профілактики паління.
  З розповіді  бібліотекаря учні дізналися про шкідливий вплив тютюну на організм людини, яким чином людина починає палити та що її до цього спонукає. За допомогою змістовних відеоматеріалів було показано те, що відбувається з курцями, коли під дією високої температури з тютюну і цигаркового паперу утворюються різні отруйні, токсичні речовини, які потрапляють до організму людини. Учасники  заходу відкрили для себе історію тютюну та тютюнопаління, починаючи з давніх часів, коли цій рослині приписували лікувальні властивості; мали змогу почути міфи та факти про куріння та яким чином цю проблему вирішують в Україні та інших країнах світу.
  Завершуючи зустріч школярам запропонували заповнити анкети, щоб виявити їх ставлення до куріння. Результати опитування приємно вразили: жоден з 14 опитаних не палить та навіть не пробував, і вважає куріння шкідливою звичкою. На думку багатьох учасників головним фактором, який допоможе підлітку не закурити – є підтримка з боку батьків та компанія друзів, які не курять.
  Опинитися в полоні  тютюну може кожен, тому кращий спосіб позбутися  цього – не починати курити, а якщо все ж це сталося, якнайшвидше кинути шкідливу звичку. Живіть повним, насиченим життям. Пам'ятайте, що Ваше здоров'я тільки в Ваших руках.









неділя, 17 лютого 2019 р.

ДЕПУТАТ ВІДПОВІДАЄ

  17 лютого відбулася чергова зустріч депутата міської ради Кучугурного Анатолія Леонідовича з громадою мікрорайону, яким він опікується.  
  Аудиторія, де проходила зустріч, ледве вмістила всіх охочих поставити питання Анатолію Леонідовичу.   Ті ж, хто завітав на зустріч, змогли конструктивно поспілкуватися та відкрито взяти участь в діалозі, отримавши відповіді на питання, що їх цікавили.







четвер, 14 лютого 2019 р.

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

День святого Валентина - найромантичніший свято! У всьому світі його відзначають як день любові: хлопці та дівчата, чоловіки і жінки обмінюються валентинками- вітальними листівками у формі сердечок. Ця традиція з'явилася дуже давно, ще в VII столітті. А ось як саме вона з'явилася?
Існує безліч легенд. Валентин, за версією католицької церкви, дійсно зцілив сліпу дівчинку - дочку сановника Астерія. Астерий увірував у Христа і прийняв хрещення. Клавдій після цього наказав стратити Валентина. Тобто Валентин постраждав за віру, а тому і був зарахований до лику святих.
Більш романтична інша легенда. У 269 році римський імператор Клавдій II заборонив своїм легіонерам одружуватися, щоб сім'я не відволікала їх від військових справ. Але знайшовся єдиний у всьому Римі християнський проповідник Валентин, який співчував закоханим і намагався їм допомогти. Він мирив посварених коханих, складав для них листи з зізнаннями у коханні, дарував квіти молодому подружжю і таємно вінчав легіонерів - всупереч закону імператора.

Клавдій II, дізнавшись про це, наказав схопити священика і кинути його у в'язницю. Але і там Валентин продовжував творити добрі справи. Він закохався в сліпу дочку свого ката і зцілив її. А сталося це так: перед стратою молодий священик написав дівчині прощальну записку з поясненням в любові, підписану: «Від Валентина». Отримавши цю звістку, дочка тюремника прозріла. Валентина стратили 14 лютого 269 року. З цих пір люди відзначають цей день як свято закоханих.
Через двісті років Валентина проголосили Святим покровителем всіх закоханих. Всесвітній свято освідчень тепер відзначається повсюдно. А в пам'ять про листі, написаному Валентином своєї коханої, 14 лютого закохані дарують одне одному листівки - валентинки. Згідно традиції, їх не підписують, а почерк намагаються змінити: вважається, що чоловік повинен сам здогадатися, хто надіслав йому валентинку. Крім валентинок у цей день чоловіки дарують своїм коханим квіти, найчастіше червоні троянди.