субота, 12 вересня 2020 р.

ВИВЧАЄМО АНГЛІЙСЬКУ РАЗОМ З БІБЛІОТЕКОЮ

 Бібліотека - це книжковий дім. Це багатство знань різних поколінь. Відвідувачі 21 століття називають ще сучасну бібліотеку: "Буквозбір", "БукХауз", "Букволенд", "Читодім" та багато інших цікавих назв. А у нашій бібліотеці, ще й можна вивчити англійську мову. Що неділі о 11 годині для дітей проводять заняття. Запрошуємо бажаючих повчити мову разом з нами!!! 



неділя, 16 серпня 2020 р.

Оголошуємо конкурс - аукціон цікавих повідомлень "Українці, що удосконалили світ"!


      24 серпня вся Україна святкуватиме свій 29 день народження. Запрошуємо долучитися всіх, хто бажає, до аукціону цікавих повідомлень, який проходитиме  відсьогодні до 30 серпня включно.

     Найцікавіші повідомлення, розміщені в соціальних мережах, звісно наберуть найбільшу кількість вподобань, коментарів і поширень. Автори таких повідомлень будуть відзначені цікавими призами: квитками на каруселі, "підвішеною" кавою або какао і, навіть, піцою!

     З положенням про проведення конкурсу-аукціону можна ознайомитись в прикріплених файлах, або за посиланням на сторінці у мережі  Facebook.



        

середа, 5 серпня 2020 р.

5 серпня вшановуємо пам'ять нашого земляка - Віктора Олексійовича Погрібного


     В цей день у 1935 році народився наш земляк - поет, письменник, журналіст Віктор Олексійович Погрібний, який відійшов у вічність  першого жовтня 2017 року.  Саме сьогодні йому виповнилося б 85 років.
     Досі Віктора Олексійовича називають сином степу і пам'ятають його активну життєву позицію, журналістську діяльність, згадують його творчу спадщину. В нашій бібліотеці також можна ознайомитися з його поезіями, прозою та публіцистикою. Для поширення його творчості серед читачів бібліотеки облаштовано тимчасову виставку-експозицію творів ювіляра.




     Більше про життя та діяльність Віктора Олексійовича Погрібного можна дізнатись за  скороченим посиланням https://cutt.ly/GdI2xVE



четвер, 4 червня 2020 р.

МІСТО, ЯКЕ НАДИХАЄ

  Традиційно Світловодськ відзначає День міста в першу неділю червня.  З нагоди святкування Дня міста працівники бібліотеки підготували розгорнуту ілюстровану виставку "Про батьківський край запитай у книги". 
 Дана експозиція включає найпопулярніші видання про історію та сьогодення нашого мальовничого міста. Можливість ближче познайомитись з книгами  про наш край, які є в наявності у книгозбірні, Ви зможете після закінчення карантинних обмежень.  
  Чекаємо на зустріч з Вами.  Наша адреса: вул. Захисників України, 1.






вівторок, 2 червня 2020 р.

ДОВКІЛЛЯ МОЄ НЕПОВТОРНЕ

  Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Всесвітній день охорони довкілля – це один з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля. Цікаво, що приводом для відзначення цього дня послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. “Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами”, – так було поставлене питання в цьому зверненні.
  Для більш детального ознайомлення з темою в бібліотеці оформлено книжкову виставку "У світі природи з  душею і любов'ю".








понеділок, 1 червня 2020 р.

ЛІТНІ КАНІКУЛИ З КНИГОЮ


 Розпочалася пора літніх канікул, які з нетерпінням чекає кожна дитина. Щоб канікули пройшли цікаво, пізнавально та з користю, у бібліотеці розпочалися Літні читання.  Цьогорічні літні книжкові пригоди у бібліотеці подарують вам незабутні враження, адже для того, щоб зануритися у книжки і читання, потрібно буде відтворити атмосферу книжки.
  Запрошуємо ознайомитися з цікавими та неймовірно захопливими книгами, які представлені до уваги юних цінителів книги на виставках "Мільйон пригод" та "Із казкового віконечка". Приємного літнього відпочинку разом з книгою.















ПРАВОВИЙ БУКВАРИК "У ЦЕНТРІ ВСЕСВІТУ ДИТИНА"

  Сьогодні Міжнародний день захисту дітей. Україна оберігає життя дітей – своїх маленьких громадян, піклується про те, щоб здоров’ю і життю дітей ніхто і ніщо не загрожувало.
Ми хочемо допомогти  вам зрозуміти свої права та обов’язки.
Скарбничка термінів
Право – це система загальнообов’язкових правил поведінки, які встановлює й охороняє держава.
Правовою є держава, у якій забезпечені права, свободи та інтереси людини і таким чином створені умови для успішної діяльності цивільного суспільства.
Права і свободи – це обсяг і межі благ, які держава зобов'язалася гарантувати особі та суспільству, їхнє чітке визначення, юридичне закріплення і створення умов для реалізації та захисту.

Конституція – слово латинського походження, у перекладі воно означає «устрій», «встановлення». Конституція є законом держави, який визначає суспільний і державний лад, виборчу систему, принципи організації та діяльності органів державної влади й управління, основні права, свободи та обов’язки громадян.
Декларація – це слово латинське, у перекладі означає заява, оголошення.
Справді, декларація – офіційне проголошення державою, партією, міжнародними та міждержавними організаціями основних політичних принципів, а також документ, у якому їх викладено.
Конвенція – теж латинське слово. Це угода, міжнародний договір із певних питань. У нашому випадку – з питань прав дитини.



Основні статті Конвенції про права дитини, які ви повинні знати, щоб захистити свої свободи і не порушувати прав інших дітей читайте в рекомендованій літературі.
Більше дізнайся:
1. Гавриш, С. Маленькі історії про великі істини : Права та свободи дитини / С.Гавриш ; худож. О.Кулаков, Н.Тулуб. – К. : Емма, 2001. – 142 с. : ілюстр.
2. Дитиною бути важко. Пишемо книгу про свої права / мал. А.Мережкіної та ін. – Суми : Університетська книга, 2006. – 56 с. : ілюстр.
3. Правовий букварик // Розкажіть онуку . – 2012. – № 5-6. – С. 65 -69.

ВЕСЕЛКОВИЙ КАЛЕЙДОСКОП "ЩОБ СОНЦЕ СВІТИЛО ДІТЯМ, А ДІТИ ВСМІХАЛИСЬ ЙОМУ"

1 червня — Міжнародний день захисту дітей.
Рішення про відзначення цього свята прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 р. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 р.
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ — прапор. На зеленому полотні, що символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки — червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, — символ нашого загального дому.
В Україні цей день відзначається з 1998 р. У 1991 р. Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.




День захисту дітей покликаний пам'ятати та поважати права дитини....
Наприклад, у Японії під час спілкування з дітьми не використовують поганих слів. У Великій Британії заборонено робити чужим дітям зауваження.
Цікаві факти про дітей:
1. Корейські діти на рік старші, ніж їхні ровесники з інших країн. У Кореї 9 місяців, які дитина перебуває в утробі матері, вносять у вік.
2. На Сейшелах святкують не день дітей, а місяць захисту дітей.
3. Новонароджені діти бачать зелений і червоний кольори. Розрізняти інші кольори починають у віці 4-5 місяців.
4. Найбільше "дітей з пробірки" народжується в Австралії.
5. Нігерія лідирує за кількістю народжених близнюків. Це один випадок на 100 пологів. В Японії - один випадок на 250 пологів.
6. Наймолодший на планеті студент був 7-річний хлопець. Це Ганеш Ситам-палама.
7. В Афганістані та Пакистані іноді виховують дівчат як хлопців. До цього вдаються сім'ї, де народжуються лише доньки. Їх одягають у чоловічий одяг. Роблять коротку стрижку.
8. Найпершу дитячу іграшку створили у I тисячолітті до н. е. на території Персії. Зараз її зберігають у Луврі.
9. У США найбільше дітей народжуються у середу. Найменше - у неділю.
10. Під час народження серце дитини б'ється 180 разів на хвилину. За кілька годин швидкість падає до 140 ударів.

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

КОСТЬ ОВЕРЧЕНКО - МАЙСТЕР ПОЕТИЧНОГО СЛОВА

 
 22 травня цього року минає 100 років із дня народження нашого земляка Костя Оверченка. Цікава й непроста доля випала українському поету й перекладачу Костеві Оверченку. На його очах були революції, голодомор, війни, затоплення рідного Новогеоргіївська внаслідок будівництва Кременчуцької ГЕС, одвічна боротьба за державність, розпад СРСР, здобуття незалежності та чимало інших як драматичних, так і доленосних подій ХХ віку… Майже все своє життя поет прожив у Латвії, однак писав про Україну, перекладав українською, намагався якомога частіше приїздити на Батьківщину і мріяв, що стареньке обійстя в районі Нового міста у Світловодську колись прихистить його. Три роки не дожив Кость Оверченко до свого сторіччя. Однак творчою спадщиною митця опікуються його земляки, і тому за час, що ми без нього, світ побачило дві поетичні збірки творів для дітей. 
 
До уваги користувачів бібліотекарі підготували віртуальну  виставку  до річниці з дня народження К. Оверченка "Я родом звідти, де Дніпро тече..." . Запрошуємо ознайомить з поетичним словом нашого земляка , яке бентежить душу, хвилює, збагачує духовно. Доторкніться до поетичного слова і Ви відчуєте неперевершену насолоду!






Поетичні збірки "Білі гуси налетіли"  та "Ми ходили по гриби"  вийшли друком вже після смерті поета.


середа, 20 травня 2020 р.

КНИГА-ЮВІЛЯР 2020

У 2020 році виповнюється 150 років з часу видання роману "20 000 льє під водою" Жуля Верна (1870)!
Захоплююча історія професора П'єра Аронакса і його друзів, які волею випадку опинилися на підводному човні «Наутілус» таємничого капітана Немо.
Протягом семи місяців герої переживають незвичайні пригоди майже у всіх океанах земної кулі.



понеділок, 18 травня 2020 р.

КРИМ. ДЕПОРТАЦІЯ

18 травня виповнюється 76 років від часу депортації радянським режимом кримських татар з їх історичної батьківщини - Криму. В цей день відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. Переселенню піддалися і люди похилого віку, і жінки, і діти, і цілі родини, понад 1/4 мільйона людей. Це жахливий злочин у часи сталінського режиму, війни та радянської влади. Вже у 1967-му році, при тій же самій радянській владі, указом президії Верховної Ради СРСР ці дії були визнані необгрунтованими. Пізніше, в 1989-му році, Верховною Радою СРСР депортація була нарешті засуджена, визнана незаконною і оголошена злочинною. Кримські татари отримали реальну можливість відновити порушене право на свою споконвічну територію. 12 листопада 2015 року Верховна рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримських татар і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Пам'ятаємо...

середа, 13 травня 2020 р.

МАНДРУЄМО ЄВРОПОЮ




   До Дня Європи, який в Україні відзначається на державному рівні третьої суботи травня і  нагадує усім нам про стратегічний курс країни на європейську інтеграцію, працівники бібліотеки пропонують здійснити неймовірно захопливу  віртуальну подорож "Мандруємо Європою".
   

понеділок, 11 травня 2020 р.

"РОМЕО І ДЖУЛЬЄТТА" - КНИГА-ЮВІЛЯР 2020

 
425 років пройшло з часу публікації трагедії «Ромео і Джульєтта» класика світової літератури Вільяма Шекспіра. В основу сюжету покладено стародавню легенду про юних закоханих, яка не втрачає своєї актуальності ось уже декілька століть. Любов піднімає Ромео і Джульєтту над безглуздим ворогуванням, що дісталося їм у спадок, облагороджує їх, змінює їхні душі і врешті мирить дві родини. Але фінал п’єси трагічний. Ворожнеча і прикрий збіг обставин призводять до смерті закоханих. Ця смерть — гострий виклик родинам, суспільству, яке за ненавистю і розбратом не здатне побачити велич любові.




понеділок, 4 травня 2020 р.

НА ПАМ'ЯТЬ НЕ ПОКЛАДЕНО ТАБУ

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, 16,5 тис. промислових підприємств, 18 тис. лікувальних установ, 33 тис. шкіл, технікумів, вузів і науково-дослідних інститутів, 19 тис. бібліотек, понад 30 тис. колгоспів, радгоспів. Десять мільйонів чоловік залишилися без даху над головою. Проте найстрашнішими були людські втрати, які, за підрахунками дослідників, в Україні становили 8-10 млн. чоловік (військові — 3-4 млн., цивільні – понад 5 млн).

четвер, 23 квітня 2020 р.

ПРОПУСТИ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ СЕРЦЕ

26 квітня 1986 року…
Ця дата надовго залишиться в пам’яті людства. Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою віхою відліку в історії атомної енергетики, показала, наскільки небезпечна позбавлена контролю сила атома і як неймовірно важко вгамувати її.  
Чорнобиль…
Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив понад три з половиною мільйона людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю.
  Он-лайн презентація книги "Пропусти Чорнобиль крізь серце"


Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце : фотокнига / М.Загреба. – К. : Спалах, 2002. – 119 с.

 Ця фотокнига – данина пам’яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедиції Мінчорнобиля  України Михайла Загреби.
Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов’ян.
Правдиву, емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії – адже автор відомий як талановитий фотожурналіст.                     

Видання становить великий інтерес і призначене для широкого читацького кола.
Тож всіх, кого зацікавила фотокнига,після закінчення карантинних обмежень запрошуємо до бібліотеки на гостину. Наша адреса: Захисників України,1

середа, 15 квітня 2020 р.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

 Одна з наймасштабніших реформ – реформа децентралізації триває в Україні з 2014 року. В результаті її реалізації було створено понад 800 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які охопили третину території України. Новостворені громади отримали більше фінансових ресурсів, прямі відносини з Державним бюджетом, та, одночасно, ширші повноваження та обов’язки.
Для чого?
Реформа децентралізації передбачає передачу повноважень, фінансів на їх реалізацію та відповідальності за їх виконання від центральної влади органам місцевого самоврядування (ОМС), тобто тому керівництву (місцевим радам та їх головам), яке жителі територіальних громад самі собі виберуть. Вихідним пунктом реформи є усвідомлення, що на місцях краще орієнтуються в локальних проблемах і ефективніше можуть використати кошти на їх вирішення.
Мета децентралізації – наблизити владу до мешканців, а мешканців – до влади для підвищення доступності та якості освітніх, медичних, культурних, адміністративних, комунальних і соціальних послуг, які отримують ті самі мешканці громад.
Більш детально Ви можете ознайомитися за посиланням 

понеділок, 13 квітня 2020 р.

"ҐУДЗИК" ІРЕН РОЗДОБУДЬКО

 15 років тому було опубліковано роман «Ґудзик» відомої української письменниці Ірен Роздобудько. Відразу ж книга отримала першу премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
  Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком…
Читайте! Це чи не єдина звичка, яка дійсно не шкодить вашому здоров'ю!

ЮВІЛЕЙ КНИГИ