субота, 30 квітня 2016 р.

І НІМАЯ ПЕЧАЛЬ НА ВУСТАХ УКРАЇНИ, І НА ВСЬОМУ ПЕЧАТЬ ВІД ГІРКОГО ПОЛИНУ


Результат пошуку зображень за запитом "чорнобильська катастрофа малюнки"
   
   Час невпинно йде вперед, віддаляється чорна дата Чорно-биля, про яку з болем і сльозами згадуємо нині. І хочеться, щоб більше ніколи і ніде у світі не повторилося подібне лихо. 
    Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто ризи-куючи своїм здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відрод-жувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам'ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.
    26 квітня читачам бібліотеки була презентована літературно - книжкова виставка "Чорнобиль - довгий слід трагедії", яка допомогла краще передати біль трагедії. Присутні переглянули фотографії та  спогади наших земляків,  зустрілися з Анатолій Кучугурним, головою Світловодської громадської організації "Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля", В.С.Щербаковим та О.О.Федоровим нашими земляками ліквідоторима аварії,  які поділилися спогадами  про найжахливішу катастрофу людства.  Наші читачі  уважно слухали гостей і винесли з цієї зустрічі урок відповідальності за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей та внуків.




















                        
                        Хай стане мир міцнішим у стократ, 
                        Хай над землею чисте небо буде. 
                        Чорнобиль - попередження, набат, 
                        Його уроків людство не забуде.



пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

КІНОКЛУБ DOCUDAYS UA ПРЕДСТАВЛЯЄ


    14 квітня на базі бібліотеки – філії № 7 для старшокласників ЗШ № 9 проводився просвітницький захід кіноклубу Docudays UA «New life» про права людини з використанням документального кіно «Вітаємо на Фукушімі».
    Сьогодні ми все частіше чуємо слова «екологія», «забруднене довкілля»… Нерозумні дії людей можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства.
Фільм про наслідки аварії в Японії  на АЕС «Фукушіма -1» створений та представлений для показу й обговорення, аби нащадки пам’ятали про них і щоб ніколи такі катастрофи не повторились.
    Перегляд фільму закінчився обговоренням, за допомогою якого розглядалося базове право у системі екологічних прав, а саме право на безпечне для життя і здоров'я довкілля. Старшокласникам надалась можливість зануритися в проблеми мешканців японського міста Мінамісоми, що в 20 кілометрах від аварійної АЕС що, спонукало їх замислитися над екологічними проблемами взагалі, а саме про те, що першочерговим для кожної людини на сьогодні – це дбати про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо.
   Старшокласники розглядали питання, як в Україні регулюються екологічні права громадян, що можуть зробити вони самі для чистоти навколишнього середовища; з чого треба почати свої дії та як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи у нашому регіоні?




 


 


середа, 13 квітня 2016 р.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

      11.04.2016 р. на базі бібліотеки – філії № 7 був проведений тренінг «Енергоефективність та енергозбереження» для пенсіонерів. 
    Нагальною потребою ХХІ століття є формування такого способу життя, який би став основою довготривалого ощадливого розвитку людства. В сучасних умовах кожному члену суспільства необхідно володіти інформацією про енергозбереження та енергоефективність.
    Працівники центральної міської бібліотеки завідуюча відділом нових інформаційних технологій Шмакова Н.А. та методист Н.В. Підгірна представили мешканцям мікрорайону Ревівка інформаційний матеріал про те, як зробити свій будинок енергоефективним та які саме заходи провести у своїх будинках, щоб використовувати менше кількості енергії при підвищенні рівня комфортності.
    Для цього учасники тренінгу проводили експертний аналіз приміщень, в яких проживають та розглядали покроковий підхід до вирішення проблем енергозбереження.
    «Як заощаджувати більше, а платити менше»? На таку тему було обговорення з обміном досвіду учасників та простими й одночасно корисними порадами з боку тренера.
    Наприкінці заходу всім було запропоновано анкетування «Мій стиль життя». Тема анкетування поєднала в собі екологічний, економічний і соціальний аспекти стилю життя + дії в сім’ї для того, щоб кожен учасник міг провести самодослідження власного стилю  життя і господарювання своєї родини та прийняв рішення про те, які дії в напрямі енергозбереження буде запроваджувати найближчим часом і в майбутньому.