понеділок, 3 грудня 2018 р.

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

  З метою привернення уваги підростаючого покоління до проблем поширення СНІДу, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією працівники
бібліотеки  провели час корисних порад " СНІД : подумай про майбутнє - обери життя" присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
 У своїй розповіді бібліотекар  акцентувала увагу на тому, що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від страшної інфекції, толерантно відноситись до ВІЛ-позитивних людей і не забувати, що СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.
  Присутні переглянули відеоролик  "СНІД не спить" з якого дізналися про історію виникнення СНІДу,  способи зараження,  наочно побачили   як розповсюджується ВІЧ в організмі людини  та  познайомилися з  простими правилами безпеки.

  День 1-го грудня – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ та СНІДу.
 

понеділок, 26 листопада 2018 р.

ГІРКА СТОРІНКА ІСТОРІЇ

 
«Горить свіча, і хліб лежить, і пам’ять полум’ям тремтить» під такою назвою 25 листопада проведено годину спогадів  приурочену 85-им  роковинам Голодомору в Україні.
 Бібліотекар Чолій Світлана ознайомила  присутніх    із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема фактами Голодомору. Під час заходу пролунала «Молитва» Катерини Мотрич за убієнних голодом у 1932-33 роках, продемонстровано документальний фільм «Голодомор – трагедія українського народу». Для юного покоління цікавою виявилась віртуальна екскурсія Національним музеєм «Меморіал пам'яті жертв Голодомору в Україні».
  Присутні пройнялися тим, що немає нічого страшнішого, ніж приречення на голодну смерть мільйонів ні в чому не винних людей.
Ніхто не залишився байдужим до трагедії, яка спіткала наш народ у 1932-1933 роках.





четвер, 22 листопада 2018 р.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: МИ МАЄМО ПАМ'ЯТАТИ

З нагоди  Дня Гідності і Свободи 21 листопада проведено патріотичний діалог "Ми  є народ, якого не здолати!".

 Присутні ознайомилися  з перебігом подій під час двох революцій – Майдану 2004 року, який був Святом Свободи, і Революції 2013 року – Революції Гідності. Бібліотекарі запропонували подивитися на українську революцію очима її безпосередніх учасників. Адже ніхто краще за них не розкаже нам про те, що ж насправді відбулося в Україні, що змусило мільйони людей вийти на вулиці і ризикувати життями.
  Гості заходу переглянули відеосюжети: "Революція гідності I Пишемо історію", "Два Майдани", "Пам'яті героїв Небесної Сотні" та відеопрезентацію "Небесна сотня поіменно". Діти, затамувавши подих , дивились на перебіг подій на екрані. Під час перегляду коментували побачене, ділились своїми думками про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи. 


          

субота, 20 жовтня 2018 р.

РЕВІВКА СВЯТКУЄ

 20 жовтня ревівська громада відсвяткувала 286-ту річницю від дня заснування Ревівського мікрорайону.   Зібралось чимало місцевих жителів. Усіх від щирого серця привітав голова квартального комітету мікрорайону Ревівки Володимир Тягній.
  З теплими словами привітань до жителів та гостей звернувся міський голова міста Валентин Козярчук та побажав присутнім миру, терпіння та здійснення усіх задумів.  До привітань і побажань приєдналися і бібліотекарі філії№7. 
  Свято проходило весело, панувала атмосфера злагоди , відчувалося, що це свято – це свято єднання. Саме в такі моменти особливо відчувається любов і гордість за свою малу батьківщину, охоплює відчуття єдиної родини.












вівторок, 16 жовтня 2018 р.

РІДНА ЗЕМЛЕ МОЯ, ТИ КОЗАЦЬКОЮ СЛАВОЮ ЩЕДРА…

 
 До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня працівники бібліотеки організували і провели цікаві та змістовні заходи.  Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей  бібліотеки  оформлена інформаційна вітрина "За Україну! За її волю! За честь! За славу!  За народ!", де представлена література присвячена захисникам Вітчизни і розповідає про героїчне минуле та сучасне українського війська.
  Пізнавальне відео – знайомство «У всі віки приносять славу Україні козаки»  дозволило дітям ознайомитися з традиціями та звичаями українського козацтва. Присутні з задоволенням переглянули  відеосюжет Хортиця, козацька зброя, бойове мистецтво запорізьких козаків”, в якому сучасні козаки продемонстрували віртуозне володіння зброєю – шаблями, пістолями, гарматами на острові Хортиця. 

четвер, 4 жовтня 2018 р.

ОСІНЬ ФАРБИ ПОЗИЧАЄ, МАЙСТРУВАТИ ВСІХ НАВЧАЄ

 На прогулянці в саду, в парку ми зустрічаємося з осінньою красою і не перестаємо дивуватися і зачаровуватися мальовничим кольором осінніх листочків, неповторними формами шишок, гілочок, жолудів. І природа сама нам підказує образи. Повільно кружляє в повітрі жовтогарячий листок...
  У що «одягається», які кольори полюбляє і чим дивує нас найзагадковіша пора року – осінь. Ці та ще багато різних цікавинок про золотоволосу красуню дізнались  учні 2-го та 4-го класу ЗОШ №9, які  разом з класними керівниками  Шикер Валентиною Миколаївною та Старжинською Тетяною Василівною завітали до бібліотеки  на майстер – клас  «Осінь фарби позичає, майструвати всіх навчає…». 
 З неабияким інтересом та надхненням  діти виготовляли різноманітні аплікації з листя, дізнавалися про техніки роботи з різними осінніми матеріалами та проявляли власну креативність. Юні читачі створювали цікаві та різнобарвні картини, дружньо працювали та ділилися своїми враженнями від творчої роботи.
        










понеділок, 1 жовтня 2018 р.

ЛЮДИНА З ВЕЛИКОЮ ДУШЕЮ І ТАЛАНТОМ ВЧИТЕЛЯ


 
   28 вересня 2018 року вся Україна відзначила значимий ювілей: 100 років від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, ученого зі світовим ім’ям, публіциста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського.

    Щоб вшанувати пам'ять людини, яка все своє життя й усе своє велике серце присвятила дітям, та популяризувати її художню творчість, працівники бібліотеки провели день інформації "Мудра людина із щирим серцем".  До уваги користувачів була представлена виставка-персоналія "Педагог з великої літери". Потім було проведено літературну вікторину "Упізнай літературного героя" (за  творами В.Сухомлинського) та літературний кросворд "Твори Василя Сухомлинського". Діти залюбки відповідали на питання вікторини та розгадували кросворд. 

    Під час години літературного читання бібліотекар прочитала та обговорила з читачами оповідання В. Сухомлинського: "Білка і Добра людина","Образливе слово","Чого синичка плаче?","Красиві слова і красиве діло"  та інші. На завершення було проведено конкурс  малюнку "Герої книг В.Сухомлинського очима дітей". Бібліотекарі презентували  буклет "Поради  Василя Сухомлинського для дітей та батьків", запропонували  до уваги присутніх  електронну презентацію "Серце віддаю дітям" та документальний фільм про життя всесвітньо відомого педагога.






середа, 26 вересня 2018 р.

КНИЖКОВИЙ ДІМ ВІДКРИТИЙ ВСІМ



Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. На честь свята у книгозбірнях  нашого міста вже стало традицією влаштовувати різноманітні  святкові акції і заходи, присвячені цій урочистій даті.
        Не була осторонь і наша бібліотека. 26 вересня в рамках акції "Святкуйте з нами! Читайте у нас!" відбувся День відкритих дверей «Книжковий дім відкритий всім»В рамках цього дня до книгозбірні завітали учні 2-го та 4 - го класу ЗОШ №9 на екскурсію «Сучасна бібліотека – сучасним дітям!». Спочатку учні разом з бібліотекарем  поринули у цікаву екскурсію по бібліотеці. Згодом, для дітей був проведений літературний слем "На всі ваші: «Що? Де? Коли?» - розумні книги відповідь дадуть завжди". Бібліотекар звернула увагу дітей, що книга це помічник, порадник, а для тих, хто вміє дружити з нею, — вірний друг. Також учні брали активну участь в цікавих конкурсах, пригадували прислів'я, та народні мудрості про книгу. Що тільки не очікувало учасників заходу, це і вікторини, кросворди, загадки та багато-багато іншого. 
А ще користувачі бібліотеки мали можливість спробувати себе у ролі бібліотекарів у дублер-шоу «Бібліотекар на годину». Тут можна було «попрацювати» у всіх відділах бібліотеки. Діти знайомилися з фондом, розпитували про тонкощі бібліотечної професії, цікавилися, у чому відмінності між роботою абонементу та читального залу. 
  В читальному залі до уваги всіх  бажаючих організована викладка нових книг «Читай українське», де представлені книги сучасних українських письменників.
  Тож День відкритих дверей у бібліотеці довів, що інтерес до бібліотечних закладів, до читання з року в рік зростає, бо «хто багато читає, той багато знає», а найвірнішими друзями на світі залишаються саме КНИГИ.
   Вітаємо всіх колег з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек. Бажаємо міцного здоров’я, миру і злагоди, творчої наснаги, невичерпної енергії, вдячних користувачів, гарних книжкових поповнень.



понеділок, 27 серпня 2018 р.

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

  День Незалежності кожного року нагадує не тільки українському народу, але і всьому світу, про існування нашої незалежної, демократичної та унікальної країни. І саме тому  напередодні цьогорічного свята  юні користувачі  бібліотеки  мали змогу здійснити захоплюючу медіа – мандрівку «Мить історії української Незалежності». 
   Цікаво і змістовно бібліотекар розповіла присутнім ухвалу Акта проголошення Незалежності України та його історичне значення для нашого народу. Говорили про Батьківщину, її національні та народні символи. Всі разом заспівали Гімн України. Учасники розповідали легенди: про Україну, про Герб, Прапор та Гімн, про калину та барвінок. Переглядали відео-сюжети про становлення української держави.  
   Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері.










середа, 22 серпня 2018 р.

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

День Державного Прапора України — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. Відзначається щорічно 23 серпня.
На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. 
  Попри указ 2004 року, прапор ушановували і раніше. Цей день відзначали у Києві як місцеве свято. Воно було пов’язане з подіями ще 1990 року, до набуття Україною незалежності. Радянський Союз ще існував, комуністична партія опиралася, але депутати Київради ХХІ скликання, незважаючи на всі перепони, прийняли власне рішення і підняли над будівлею Верховної Ради прапор, що за трохи більше ніж за рік стане державним. Це сталося 24 липня 1990 року. До речі, Київрада виступила з ініціативою про перенесення святкування Дня державного прапора на цю дату, оскільки вона, на думку ініціаторів, є більш історично обумовленою. 
  23 серпня  1991 року стяг урочисто внесли до Верховної Ради та освятили. Наступного дня після тривалого виснажливого засідання депутати прийняли акт проголошення незалежності України. За півтора тижні, 18 вересня, за результатами голосування стяг офіційно став державним прапором, а 28 січня 1992 року його статус було затверджено. Той прапор, що його внесли до Верховної Ради у серпні 1991-го, досі зберігається у будівлі – під склом, як реліквія.

понеділок, 20 серпня 2018 р.

ЗУСТРІЧ З ДЕПУТАТОМ

  19 серпня відбулася чергова зустріч депутата міської ради Кучугурного Анатолія Леонідовича з громадою мікрорайону, яким він опікується.  
Під час заходу відбулась жвава дискусія-діалог у форматі запитання – відповідь. Громадяни  звернулися зі своїми пропозиціями та зауваженнями щодо проблем мікрорайону, які потребують негайного вирішення. 
 За проханням жителів Заводського мікрорайону на  зустріч Анатолій Леонідович запросив і представника поліції Максима Пащенка. Жителів мікрорайону турбували питання охорони громадського порядку - скаржилися на відсутність патрульних нарядів, підняли питання щодо необхідності постійної присутності дільничного інспектора на території.
 Наприкінці зустрічі Анатолій Леонідович  подякував кожному, хто долучився до зустрічі. 
"Завдяки активній громадській позиції набагато легше працювати та робити наш мікрорайон кращим!"- наголосив депутат.






понеділок, 9 липня 2018 р.

УРЯДОВИЙ САЙТ ДЛЯ ЮНИХ ГРОМАДЯН

"Урядовий портал для  юних громадян" -   саме так називалася  Інтернет мандрівка, яка відбулася  8 липня для юних користувачів бібліотеки.   Протягом  подорожі діти довідалися, що Урядовий сайт для юних громадян є Інтернет-проектом Кабінету Міністрів України, створеним для того, щоб у цікавій формі познайомити дитячу аудиторію з роботою Уряду та органів виконавчої влади. На сторінках Урядового сайту для юних громадян діти мали можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Дізналися як захищати свої правата бути активним членом суспільства.
  Бібліотекар зазначила, що  на сайті міститься важлива інформація про низку безкоштовних національних «гарячих ліній", куди можна, навіть анонімно, звернутися за захистом своїх прав чи допомогою. 

понеділок, 18 червня 2018 р.

ЯСКРАВЕ ЛІТО В БІБЛІОТЕЦІ

 Перехрестя веселих забав "Літня мандрівка книголюбів" для вихованців освітньо-розважального табору "Барвінок" 18 червня влаштували працівники бібліотеки. Діти з великим задоволенням«мандрували» сторінками книжок, дитячих журналів, приймали активну  участь у вікторинах, конкурсах, переглядали улюблені мультики.