четвер, 29 жовтня 2015 р.

СВЯТО ХЕЛЛОУЇНА, АБО "ДЕНЬ ПРИВИДІВ"    Містичне і одночас веселе свято Хеллоуїн, що прийшло в нашу країну з Європи та Америки з кожним роком все активніше набирає популярність. Хеллоуїн - це свято веселої нечисті Дня Всіх Святих вже завоювало велику популяр-ність. Святкується в ніч на 1 листопада. Не будучи державним святом, за популярністю Хелловін поступається лише Різдву.
    Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захоплюючих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради.  Невід'ємний символ Хеллоуіна - гарбузова голова. З гарбуза віддаляється внутрішність, вирізується особа і всередину вста-вляється свічка. Гарбуз символізує одночасно закінчення збору врожаю, злобного духу і вогонь, що відлякує його. Так дивно концентруються древні повір'я в одному предметі. У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!». Якщо ви не принесете жертву, ці мале-нькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над вами, наприклад, вимазати сажею ручки дверей. Хеллоуїн інтригує загадковістю, своєї міфічної значимістю. Це свято - спроба зрозуміти зв'язок між нашим і потойбічним світами. Хеллоуїн - це перехід, ворота з одного світу в інший. Ці ворота, як і будь-які інші, парадоксальні. Знаходячись між двома світами, вони належать в один і той же час їм обом - і жодному з них. 
    Бібліотека  Ревівського мікрорайону також приєдналася до святкування цього свята запросивши своїх юних читачів до виготовлення традиційного атрибуту Дня Всіх Святих - вирізання ліхтарів  з гарбуза. 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар