вівторок, 28 березня 2017 р.

І СЮДИ ЗАГЛЯНЬ, БУДЬ - ЛАСКА, ТЕБЕ ЗАПРОШУЄ КАЗКА

  У кожної дитини є свої улюблені казки, герої та автори улюблених сюжетів, які змушують замислитись: що таке добро і зло, правда та неправда, вчать мріяти та фантазувати. Казка жила, живе і вічно буде жити. Вона буде існувати стільки, скільки будуть жити люди.
  Переконатися в цьому мали змогу учні 3-го класу ЗОШ №9, які завітали до  бібліотеки на марафон казкових питань "І сюди заглянь, будь – ласка, тебе запрошує казка".
Юні відвідувачі  повністю занурились у прекрасний і чарівний світ казки. Вони зачаровано слухали фрагменти казок, доповнюючи їх своїм змістом, а коли настав час  впізнавати казкових героїв, діти показали себе справжніми любителями і знавцями казок. Надзвичайно емоційно пройшов і перегляд улюблених мультиків за мотивами українських народних казок. Інтернет мандрівка дозволила дітям поринути в  казковий світ   і ще раз зустрітися з улюбленими героями.  












середа, 22 березня 2017 р.

КНИГА В ТВОЇХ РУКАХ

  В рамках Всеукраїнсього тижня дитячої та юнацької книги  22 березня для учнів 2-го класу ЗОШ №9 був проведений бібліотечний урок «Книга в твоїх руках». В ході уроку учні познайомилися зі структурою книги, а саме дізналися для чого книзі потрібні передмова та зміст, титульна сторінка та умовні графічні позначки, де знаходиться форзац та колонтитул,чим обкладинка відрізняється від суперобкладинкиЗ великою увагою діти слухали розповідь бібліотекаря про значення книги в житті кожної людини.
  Завершенням уроку став перегляд мультфільмів про книжки і про те, як не варто з ними поводитись.









понеділок, 20 березня 2017 р.

МАНДРІВКА НА КНИГОЛЬОТІ

Щороку  хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.
  Наша бібліотека долучилася до відкриття Всеукраїнського тижня і  запросила 20 березня учнів 2-го класу ЗОШ №9 на бібліоекскурсію «Мандрівка на книгольоті» . Бібліотекар Чолій С. Г.  знайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провівши захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками, що представлені в читальній залі бібліотеки . Також бібліотекар познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла їм про алфавітний та систематичний каталог, ознайомила з тематичними  полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей. Школярі жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання вікторини, присвяченої книзі під назвою «До знань золотої скарбниці».  Діти отримали багато корисної інформації, здійснили своєрідну мандрівку до неосяжного всесвіту цікавих та корисних книжок, поспілкувались та поділились враженнями від прочитаних книг.

   Завітайте до бібліотеки – книги чекають на вас! Можливо, серед них є ті, які ви читали, але захочете перечитати, або ті, які залишилися поза вашою увагою. У Вас є чудова можливість відкрити для себе захоплюючий світ літератури!









неділя, 19 березня 2017 р.

НЕ СТРУШУЙМО ЗДОРОВ’Я В ПОПІЛЬНИЧКУ

 З метою формування у підлітків правильного уявлення про здоровий спосіб життя та  дбайливе ставлення до свого здоро’вя та здоровя  оточуючих  для старшокласників ЗОШ №9 був проведений теметичний захід  «Не струшуймо здоров’я в попільничку». 
Бібліотекар розповіла про шкідливий вплив тютюну на організм людини, яким чином людина починає палити та що її до цього спонукає. Також були наведені вражаючі цифри смертності серед курців, а також показані відеоролики, що мотивують позбавитися цієї шкідливої звички.
Учасники заходу наводили свої аргументи щодо руйнівного впливу паління на організм молодої людини, а невелика частина присутніх зізналася, що вже пробувала палити і не вбачала у цьому особливих загроз для свого здоров’я. 
Але ж приємним залишається  той факт, що останнім часом все більше молодих людей підкреслено негативно ставляться до спиртного та тютюнопаління. Вони орієнтуються на здоровий спосіб життя. Але щоб стати повноцінною, корисною для суспільства особою, треба свій вільний час заповнювати осмисленими заняттями.  
  Під час заходу молодь брала активну участь в обговоренні даної теми та показали неабияку обізнаність.








четвер, 16 березня 2017 р.

Реформа поліції – це нові стосунки між звичайними людьми та правоохоронцями

Однією з актуальних проблем підвищення рівня довіри населення до поліції можна вважати забезпечення взаємодії патрульних поліцейських із представниками громади. Саме тому бібліотекарі ЦМБС продовжують тренінгову роботу згідно проекту «ПОЛІС» (Поліція і Спільнота) за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX.
13 березня  в бібліотеці  для старшокласників ЗОШ № 9 був проведений тренінг «Патрульна поліція: взаємодія з громадою». На захід було запрошено  інспектора з ювенальної превенції, капітана поліції Світловодського відділу поліції Яну Пашагорьєву  та представника  бюро правової допомоги Максима Ільченка.
Результатом перегляду школярами соціальних роликів на суспільно – важливі теми, таких як насильство в сімї, безпека на вулиці та керування автомобілем в стані алкогольного спяніння стала конструктивна дискусія.
Учасники предметно розбирали питання: яким чином в представлених ситуаціях можуть допомогти зовсім сторонні люди, на скільки поширеними є розглянуті проблеми в Україні, чого бракує для їх вирішення? І врешті -  чи сприятиме співпраця з патрульною поліцією  вирішенню цих проблем?
 Учні завзято відстоювали свою думку та наводили приклади інших країн Європи, розповідаючи, яким чином там борються з правопорушеннями.
Яна Пашагорьєва надала роз’яснення про роботу патрульної поліції та про те, як повинні діяти патрульні, коли приїздять на подібні виклики. А Максим Ільченко розповів про права та обов’язки тих, хто безпосередньо стикається з подібними ситуаціями.
Сподіваємось, під час тренінгу юні світловодці навчилися будувати партнерські відносини з поліцією, серйозно замислились над тим, як зробити наше місто безпечним в плані громадського порядку та правової культури. А головне - зрозуміли, що вже сьогодні мають виховувати в собі та  оточуючих почуття відповідальності,  свідомих і не байдужих до проблем правопорядку громадян.
         Ніна Шмакова
модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA»
зав. відділом НІТ центральної міської бібліотеки.










четвер, 9 березня 2017 р.

МИ УКРАЇНЦІ - ВСІ, ОДНА СІМ’Я, ЄДНАЄ НАС ТАРАСОВА ІМ’Я

   В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, памятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. 203 рік минув з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі. Вся творчість Шевченка вчить жити по правді, бачити красу людини в її душевному благородстві й готовності робити іншим добро.
  З нагоди дня народження відомого українського генія Т.Г. Шевченка  в  бібліотеці  організовано виставку - портрет "І голос твій, і пензль твій, і слово". Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства. 
Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.








вівторок, 7 березня 2017 р.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ - СУЧАСНЕ РАБСТВО

 6 березня  працівники бібліотеки  підготували та провели для  учнів 8-го класу  ЗОШ №9 правовий діалог «Права людини в інформаційному  суспільстві: торгівля людьми». Бібліотекарі ознайомили школярів із  етапами виникнення торгівлі людьми у світі та  в Україні,  її наслідками, проінформували учнів про сучасні міжнародно-правові документи щодо протидії торгівлі людьми: «Конвенцію  ООН проти транснаціональної організованої злочинності»  та  «Державну соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року». Під час заходу  обговорювались питання, як не стати жертвою торгівлі людьми, форми експлуатації та правила безпеки і захисту від торгівлі людьми. Учасники правового діалогу отримали практичні поради та інформаційний буклет «Стати жертвою торгівлі може будь-яка людина».  Наприкінці заходу дітям було продемонстровано  відео - ролик «Дві маленькі дівчинки», який  побудований на реальних фактах. А завдяки проведеній дискусії стало зрозуміло, що діти  усвідомлюють усю серйозність ситуації та обізнані як потрібно діяти у таких ситуаціях. Усі присутні отримали брошури з контактами служб, до яких можна звернутися за допомогою у разі потреби. 






понеділок, 6 березня 2017 р.

ЖІНКА - ЦЕ ЗАПРОШЕННЯ ДО ЩАСТЯ

  До свята 8 березня в бібліотеці для всіх представниць прекрасної статі, неповторних та любимих дівчат  та жінок відкрилася виставка - поздоровлення "Жінка - це запрошення до свята"