пʼятниця, 28 березня 2014 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого чатання ЧИТАТИ - ЦЕ КРУТО!






 «Книги — морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить».
                        І.Франко

  Всеукраїнський тиждень дитячого читання (до 2008 року - Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги) має багаторічні традиції.
Започат­кований у 1943 році письменником Львом Кассилем під назвою «Книжкові іменини», він і до цього часу лишається святом дитини і книги.

   Мета Тижня – підвищення культурної компетентності української молоді, заохочення дітей до систематичного читання, популяризації найкращих надбань української та світової літератури.
    Проведення Всеукраїнського тижня  дитячого читання - чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки - як скарбниці знань. Свято дитячої та юнацької книги – це відкриття нових імен в літературі, вшанування митців, ювілярів, спілкування читачів з цікавими людьми.
 Але, в центрі заходів Тижня - як за­вжди, книга та її читач.




    Традиційно відкриття Тижня присвя-чується новин­кам дитячої літератури, тож діти змогли ознайомитися з  новими книгами, які надійшли до бібліотеки нещодавно вони представлені на виставці - знайомство «Книжечка новенька - дітям до серденька».




   





      








    Після зустрічі з улюбленими героями для дітей бібліотекарі організували конкурс малюнкіна асфадьті своїх улюблених героїв







    І на закінчення Тижня діти завітали до святкової веселої мультзали  "Чудова країна Мультляндія"  де переглянули мультфільми ("Гидке каченя", "Дикі лебеді") та кінофільми ("Снігова королева"), які створені за творами великого датського письменника - казкаря Ганса Христіана Андерсена. 
   Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято для дітей, в якому вони є і глядачами, і учасниками. Працівники бібліотеки намагаються  працювати так, щоб діти поспішали до бібліотеки не лише під час весняних канікул, а й протягом усього життя. Радість спілкування з книгою не можна нічим замінити.



пʼятниця, 21 березня 2014 р.

ВСЕ, ЩО ДУША ДОВІРИЛА СЛОВАМ

21 БЕРЕЗНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ


                      „Поезія – це завжди неповторність,
 Якийсь безсмертний дотик до душі”
                      Ліна  Костенко           
 Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
  Мабуть, не знайдеться в світі людини, як б не знала напам’ять хоча б одного віршованого твору. 
   Нині поезія стала настільки популярною, що для неї навіть день окремий присвятили — 21 березня. Вперше Всесвітній день поезії відсвяткувалиу Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. А запровадила свято ЮНЕСКО у 1999 році.
   В Україні це свято відзначається на державном у рівні щорічно з 2004 року. 
 Сьогодні, вже традиційно, у багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня поезії проходять літературні вечори, фестивалі, презентації нових книг, вручаються літературні премії .
   Наша бібліотека  також приєдналася до святкування дня ПОЕЗІЇ.
 В читальній залі  бібліотеки було оформлено книжкову виставку, де поряд з поезією Шекспіра, Пушкіна, Котляревського та Лесі Українки  предсталено поетичні добірки місцевих поетів, які являються членами літературного об'єднання "Літо".

.
 На зустріч зі старшокласниками були запрошені голова літературного об'єднання Лідія Лаврик та місцевий поет Віктор Сурженко, які декламували не тільки свої вірші, а також зачитували поетичні твори Віктора Соколова, Кость Оверченко та Ірини Гибіної.

З великою  цікавістю діти знайомилися з поетичним життям місцевих поетів, а на прикінці зустрічі у кожного  з присутніх виникло ряд запитань про творчість наших поетів, які діти і поставили гостям. В свою чергу місцеві літератори охоче розповідали учням про свої творчі здобутки та плани на майбутнє .

 Все повторялось: і краса, й потворність,

      Усе було: асфальти й спориші.

      Поезія – це завжди неповторність,

      Якийсь безсмертний дотик до душі.

середа, 19 березня 2014 р.

СЛОВНИЧОК - РЯТІВНИЧОК



 
    19 березня двері бібліотеки гостинно відчинилися для учнів 7-го класу ЗОШ №9, які завітали на бібліотечний урок  "Словничок - рятівничок".
  Головну мету, яку поставили перед собою бібліотекарі було не тільки  розширити, а найголовніше поглибити знання школярів про словникові видання. Діти довідалися про різномаїття словникового всесвіту, особливості роботи з ними, а також переваги та недоліки користування он-лайн словниками. 



    Завдяки огляду літератури діти дізналися, що словники бувають тлумачними і орфографічними, фразеологічними та етимологічними, словники синонімів, антонімів і  паронімів.  Бібліотекар детально розповіла, як правильно користуватися кожним з цих словників.  Велика увага була приділена і он- лайн версії даної категорії довідкових видань.
   Діти з великою цікавістю взялися практично вчитися користуватися словниками за допомогою всесвітньої павутини.  А в ігровій формі це виявилося ще цікавіше. Розділившись на три команди: "Розумники", "Знайки","Читайлики" діти  отримали завдання: 

  • перекладали з російської  на українську мову слова за допомогою сайту (http://pereklad.online.ua/ukr/)


  • вірно написати  слова      за допомогою орфографічного   словника, а також  визначити значення слів   використовуючи тлумачний словник на сайті http://uktdic.appspot.com/                            
                                                                                   

                                                     

                                                                                                                                                                                                                                                               

понеділок, 17 березня 2014 р.

ЖИТТЯ ПРОТИ НАРКОМАНІЇ

   Що ми знаємо про наркотики і наркоманію? Що породжує наркоманію? Чому двоє зі ста людей обирають для себе цей шлях — жорстокий, небезпечний, що заводить у глухий кут?Щоб боротися з ворогом, його потрібно добре знати. Тільки правдива інформація про наркотики , дає можливість кожній людині подивитися на своє життя і життя оточуючих. Що вони роблять? Які у них цілі і до чого це призведе?
На ці та ще на багато інших питань дала відповідь Марина Грибанова на веб-лекції "Правда про наркотики" (marinagribanova.com), яку прослухали 17 березня старшокласники  Ревівського мікрорайону. Лекція Марини Грибанової - це найефективніша профілактика наркоманії. Насамперед, привертає манера подачі наукової інформації, оскільки не завжди можна знайти матеріал, що так доступно, наочно, лаконічно, у цікавій формі подається саме дітям.
   По закінченню уроку діти зрозуміли, що наркоманія породжує низку проблем, з якими самотужки не справитися. Вона руйнує людське здоров'я, родинне щастя, життя. Наркомани, як правило, стають на злочинний шлях, вони не доживають до старості. Тож чи варто створювати собі стільки проблем? У моральному, медичному, соціальному, правовому аспектах наркоманія — зло.
  Чимало зусиль докладають бібліотечні працівники для пропаганди в молодіжному середовищі інформації спрямованої на популяризацію здорового способу життя, попередження і подолання наркоманії, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу. Ці заходи носять інформаційний, пізнавальний та дискусійний характер. Під час їх проведення молодь має можливість висловити свою думку, поставити запитання і отримати відповіді на них.








            НАРКОТИКИ ЧИ ЖИТТЯ? ВИБИРАТИ ВАМ!

пʼятниця, 7 березня 2014 р.

ЗЕМЛЮ, ЯКУ СХОДИВ ТАРАС

          Кожен народ має своїх геніїв і пророків. З поміж них, аж до Небес, здіймається велична постать Тараса Григоровича Шевченка, який за словами Івана Франка «став велетнем у царстві  Духа».
          9 березня 2014 року минає 200 років від дня народження великого українського поета, а рік 2014 - проголошений Указом Президента України -  роком Тараса Шевченка.
         «Землю, яку сходив Тарас» - під такою назвою відбулося літературно - мистецьке свято з учнями 6-го класу Ревівської школи,  присвячене  дню народження великого українського поета, поета – революціонера, художника, пророка національного відродження України, Великого Кобзаря - Тараса Шевченка.
  До цієї дати в бібліотеці було організовано та презентовано виставку-портрет  "Великий син, великого народу,   перегляд дитячих малюнків "Шевченкові твори очима дітей "та декілька картин-портретів місцевого художника С.Х.Різанова виконані різними стилями.  
   



В цей день діти ознайомилися з 
біографією та творчістю  Тараса Григоровича, дізналися багато нового з життя поета, учасники відповідали на запитання літературної вікторини.


















Були  зачитані найкращі твори , адже поезія Шевченка живе, розквітає.








З рядків геніальних творів перед нами постає невмирущий образ великого сина України, його життя, спогадів, бажань та великих мрій для України.
    
У наш час полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібно. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання  краса і мелодійність його поезії, його велике прагнення свободи, любов до свого народу,до своєї Батьківщини, мрії про майбутнє.

       Закінчилося свято словами зверненими до Великого поета:
                                                                       
           Встань,поете, подивися

на поля просторі,
                                                     

колоситься там пшениця,
наче синє море.
Україна твоя вільна,
вже панів немає,
і народ наш український
сам шлях обирає.
І в сім’ї народів славних,
в сім’ї вольній, новій
тебе згадує,поете,
незлим тихим словом!                                      





неділя, 2 березня 2014 р.

ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА

    З юних літ людина часто потрапляє в ситуації, коли необхідно знати свої права та обов'язки. Буває так, що ти не знаєш, як захистити свої права, що для цього слід зробити, до кого звернутися по допомогу.  Для учнів 9-го та 10-го класів бібліотекарі провели неймовірно цікаву та пізнавальну рольову гру "Знай свої права". Метою проведення заходу було ознайомлення учнів із Конвенцією про права дитини, виховання в них поваги до прав та основних обов’язків людини та громадянина, підготовка молоді до життя, до використання набутих ними знань для вирішення конкретних життєвих ситуацій.
  Під час зустрічі діти познайомилися з книжковою виставкою "Є право значить є надія", дізналися про права, які має кожна дитина, про Декларацію прав дитини, яка і оголошує основні права дітей, та Конвенцію про права дитини, яка є міжнародним договором багатьох держав, із задоволенням переглянули презентацію та ряд відеороликів про свої права. На закріплення набутих знань з учнями проводились  ситуаційні ігри "Перевір себе".